اطلاعیه دانلود کتاب و رفع مسئولیت : در صورتی که کتابی دارای حق نشر هست و در سایت منتشر شده ، لطفا از بخش تماس با ما اطلاع دهید تا حذف شود.
خانه » دانلود کتاب ادبیات » دانلود کتاب دیوان اشعار ایرج میرزا با فرمت PDF

اطلاعیه سایت

تمامی کتاب و رمان ها از سطح نت و سایت های پارسی جمع آوری شده اند.درصورتی که صاحب اثری هستید که در سایت منتشر شده و مایل به انتشار آن نیستید ، لطفا از بخش تماس با ما اطلاع دهید تا از سایت پاک شود.

دانلود کتاب دیوان اشعار ایرج میرزا با فرمت PDF

دانلود کتاب دیوان اشعار ایرج میرزا با فرمت PDF

در این پست از بخش دانلود کتاب ناول کافه ، کتاب دیوان اشعار ایرج میرزا را آماده کردیم.برای دانلود کتاب دیوان اشعار ایرج میرزا با فرمت PDF ، بدون سانسور و با کیفیت عالی درادامه مطلب با ما همراه باشید.

دانلود کتاب دیوان اشعار ایرج میرزا با فرمت PDF

ایرج میرزا در سال 1352 در تبریز متولد شد و در سال 1304 هجری شمسی در تهران درگذشت. او یکی از شاعران و نویسندگان معروف دوران مشروطیت بود و به عناوینی مثل جلال الممالک و فخرالشعرا ملقّب بود. او جزء نوادگان فتحعلی شاه قاجار می باشد و پدر او غلامحسین میرزا معروف به صدرالشعرا بود. او جزء پیشگامان تجدد در ادبیات ایران بود. ایرج میرزا در قالب‌های گوناگون شعر سروده و مهمترین اشعارش مضامین انتقادی، اجتماعی، احساسی و تربیتی دارند. شعر ایرج ساده و روان و گاهی دربرگیرندهٔ واژه‌ها و گفتارهای عامیانه است و اشعار او از جمله اشعار تأثیرگذار بر شعر دوره مشروطیت بود. دیوان اشعار ایرج میرزا یکی از کتابهای شعری مهم و متنوع است .

اشعار ایرج میرزا در کتابهای درسی دانش آموزان نیز آمده است. یکی از اشعار و سروده های معروف آن قطعه شعر مادر در قالب غزل می باشد که در کتاب ادبیات پیش دانشگاهی آمده است.

بعد از مرگ ایرج میرزا برخی از دوستان و همدوره های او در سوگش اشعاری سروده اند که از آن جمله می توان از محمدحسن شهریار، ملک الشعرای بهار و وحید دستگردی اشاره کرد.

کتاب های پیشنهادی دیگر :

دانلود کتاب تاریخ طبری محمد بن جریر طبری 16 جلد کامل

دانلود کتاب دو قرن سکوت دکتر عبدالحسین زرین کوب

دانلود رمان آسو از نسرین سیفی

دانلود رمان اوراکل از هما پور اصفهانی

لینک های دانلود
برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای ناول کافه محفوظ است
کانال ناول کافه