اطلاعیه دانلود کتاب و رفع مسئولیت : در صورتی که کتابی دارای حق نشر هست و در سایت منتشر شده ، لطفا از بخش تماس با ما اطلاع دهید تا حذف شود.
خانه » دانلود کتاب روانشناسی » دانلود رایگان جزوه نوروسایکولوژی (روانشناسی فیزیولوژی)

اطلاعیه سایت

تمامی کتاب و رمان ها از سطح نت و سایت های پارسی جمع آوری شده اند.درصورتی که صاحب اثری هستید که در سایت منتشر شده و مایل به انتشار آن نیستید ، لطفا از بخش تماس با ما اطلاع دهید تا از سایت پاک شود.

دانلود رایگان جزوه نوروسایکولوژی (روانشناسی فیزیولوژی)

دانلود رایگان جزوه نوروسایکولوژی (روانشناسی فیزیولوژی)

در این مطلب از سایت دانلود کتاب ، جزوه نوروسایکولوژی (روانشناسی فیزیولوژی) را آماده کردیم.برای دانلود رایگان جزوه نوروسایکولوژی (روانشناسی فیزیولوژی) در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

دانلود رایگان جزوه نوروسایکولوژی (روانشناسی فیزیولوژی)

دانلود رایگان جزوه نوروسایکولوژی (روانشناسی فیزیولوژی)

بخشی از صفحه اول جزوه نوروسایکولوژی (روانشناسی فیزیولوژی):

دستگاه عصبي – غده هاي داخلي به منزله يك سيستم ارتباطي:

موجود زنده براي تداوم هر چه طولانی تر حيات خود بايد در حالت نسبتاٌ ثابت و پايداري ، موسوم به هوميوستاسيس ، قرار داشته باشد .

به عبارت ديگر تركيب موجود زنده نبايد دچار تغييرات شديد و ناگهاني گردد . از جمله عواملي كه مي توانند سبب بر هم زدن حالت ثابت و پايدار موجود زنده شوند تغييرات دما ، كاهش يا نبودن مواد غذايي ، وجود زايد و تغيير تراكم مواد شيميايي م محیط زندگي هستند موجود زنده به طرق گوناگون سعي در مقابله با اين عوامل و حفظ هوميوستاسيس دارد .

موجودات تك سلولي به تنهايي توانايي انجام تمام فعاليتهاي حياتي و از جمله حفظ حالت پايدار خود را دارند . اين جانداران مي توانند نسبت به تغييرات محیط واكنش لازم را انجام دهند .
در موجودات پرسلولي ، انبوهي از سلولها گرد هم آمده و بطور يكپارچه و هماهنگ به حيات خود ادامه مي دهنتد . در اين موجودات بين سلول هايي كه همگي در يك م دوده مشخص تجمع يافته اند تقسيم كار صورت مي گيرد ، هر گروهي وظيفه اي خاص را عهده دار مي شود و صرفاٌ در انجام آن كار تخصص مي يابد .

بر خلاف موجودات تك سلولي كه در صورت نامناسب شدن محیط  زيست شان مي توانند حركت كنند و خود را با به محیط مناسبتری برسانند ، در جانداران پرسلولي ، سلولها در جاي خود تقريباٌ ثابت هستند و اين محیط داخلي است كه بايد گردش كنتد و با تغييترات مناسب در تركيب خود به حفظ حالت پايدار يا هوميوستاسيس ياري رساند . در هر لحظه پديده هاي مختلف فيزيولوژيكي در كار باشندتا اين ثبات داخلي حفظ شود.

کتاب های دیگر :

 

 

لینک های دانلود

تاکنون 2 نظر ثبت شده است.

  1. باسلام .درصورت امکان کتاب نورو سایکولوژی دکتر پناهی رو می خواستم اما هرکاری کردم نتونستم دانلود کنم .باسپاس


تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای ناول کافه محفوظ است
کانال ناول کافه